Monsarj Asansörü

Monşarj asansörler, kendilerine has mekânlarda kullanılan tamamen özel amaçla üretilen asansörlerdir. Bu asansörleri en yalın olarak yemek asansörleri olarak anlatılabilmek mümkündür. Bu asansörler çoğunluklu olarak çok katlı restoranlarda, villa tipi konutlarda, yurt ve yemekhanelerde kullanılmaktadır. Söz konusu bu mekânlardaki tabak, tepsi gibi servis ürünlerinin taşındığı, herkese kolaylık sağlayan küçük çaplı yük asansörleridir.

Han Asansör, özel olarak monşarj asansörü imalatı yapmakta ve sizlere sunmaktadır. Han Asansör, projelendirme safhasından imalat ve montaj aşamasına değin her bir kademeyi uzman kişilerce gerçekleştirerek sizlere sunar.

Monşarj Asansörü Nedir?

Bu asansörlerin kabin ebatları, kullanım amacına paralel olarak diğer asansör tiplerinin kabinlerinden çok daha küçük olarak tasarlanmaktadır. Genel itibarıyla otomatik giyotin tip kapı kullanılmakta, içinde taşınan malzemelerin özelliklerinden dolayı kabinleri sağlık hassasiyetlerine uygun malzemelerden üretilmektedir.

Bir bakıma Monşarj asansörler yük taşıma için tasarlanmış asansörlerdir. Bu nedenle insan asansörlerinden farklı olarak üretilmekte, genellikle de daha küçük olmaktadır. Her iki asansörün parçaları karşılaştırıldığında boyutsal ve işlevsel olarak oldukça büyük farklılıklar görülebilmektedir. En önemli fark kullanılan kapıdır.  Monşarj asansörlerinde giyotin tipi, yukarıdan açılan kapılar kullanılmaktadır. Söz konusu giyotin kapılar, basit bir hareketle açılıp kapanması sayesinde kullanıcıya büyük kolaylık sağlarken; yarı otomatik kapılar gibi açıldıkları zaman yer işgal etmemekte bu nedenle de bu asansörlerde özellikle bu kapılar tercih edilmektedir.

Han Asansör İle Rahat Servisler

Monşarj asansörleri yükle temas eden alanlar bakımından mutlak suretle hijyenik unsurlara uygun materyallerden imal edilmelidir. Bu durum atlanmaması gereken bir zorunluluk halidir. Bu asansörler bir insanın içine giremeyeceği şekilde küçük olarak tasarlanır. 250 kg kapasiteye kadar çıkabilen monşarj asansörler, küçük yük taşımak için tasarlanmış asansörlerdir.

Han Asansör, monşarj asansörlerin mutlak suretle üretim, montaj ve montaj sonrası kullanım aşamalarında, belirlenen kurallar ve yükümlülüklere sahip olarak üretim gerçekleştirmektedir. Üretimi tamamlanan asansörler ise hizmet verdiği süre boyunca aynı kalite standartlarında periyodik bakım ve servis hizmetlerine sokulmalıdır. Han Asansör sizlere kaliteli hizmet sunarken bakım ve onarım hizmetini de titizlikle yerine getirir.

Kaliteli ürün ve hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşın

Teklif Al