Sedye Asansörleri

Sedye asansörleri, adından da anlaşılacağı gibi sedye taşımak için tasarlanmış olan, dayanıklı ve yüksek ağırlık kaldırabilen asansör sistemleridir. Sağlık tesislerinde kullanılan sedye asansörleri, sedye taşımak amaçlı olarak tasarlanmış olup 1600 kg, 2000 kg ve 2500 kg taşıma kapasitene ulaşmakta, bununla birlikte hız 0,63 m/s den 2,5 m/s ye kadar olabilmektedir.

Han asansör sağlık merkezleriniz için özel olarak asansör imalatı yapmakta ve sizlere sunmaktadır. Han Asansör, projelendirme safhasından imalat ve montaj aşamasına değin her bir kademeyi uzman kişilerce gerçekleştirerek yerine getirir.  

Sedye Asansörü Nedir?

Elektrik tahrikli sedye asansörleri, çift hızlı (1 m/s ye kadar ) veya kademesiz hız ayarlı (3,15 m/s ye kadar ) olabilmekte ve projesine uygun olarak üretilmektedir. Asansör projesinde hastanenin yatak sayısı dikkate alınmakta, asansör sayısı, kapasitesi ve hızı yapılan trafik hesabı sonucu tespit edilmekte, tüm bunların ardından da bir proje çıkarılmaktadır.

İsteğe ve ihtiyaca bağlı olarak kapılar manüel veya otomatik yana toplanan/merkezden açılan tip veya elektrostatik boyalı ve setine/desenli paslanmaz çelik sac kaplı da olabilmektedir.

Han Asansör İle Hastanelerimiz de Güvende

Han Asansör tarafından üretimi ve montajı yapılan sedye asansörleri, TSE standartlarına uygun ebatlarda gerçekleşmektedir. Örneğin kapılar laminant veya paslanmaz çelik kaplı olarak yapılmakta ve darbe kuşakları ile teçhiz edilerek proje sonlandırılmaktadır. Bu işlem, kabine giriş ve çıkışlardaki çarpma sırasında hastaya ve kabine verilebilecek zararları henüz ortaya çıkmadan yok etmektedir.

Sedye asansörleri sağlık merkezleri için yapıldığından kabin tabanı anti bakteriyel PVC evsaflı malzeme ile kaplı olmalıdır. Kabin aydınlatmasından, iç dizayna kadar hasta düşünülerek tasarlanmaktadır. Bu asansörlere, olabilecek her türlü aksiliğe önlem olarak çeşitli sistemler eklenmektedir. Han Asansör mutlak suretle üretim, montaj ve montaj sonrası kullanım aşamalarında, belirlenen kurallar ve yükümlülüklere sahip olarak üretimini gerçekleştirir. Üretimi tamlanan asansörler ise hizmet verdiği süre boyunca aynı kalite standartlarında periyodik bakım ve servis hizmetlerine sokulmalıdır. Han Asansör sizlere kaliteli yükselişler ve güvenli inişler sunarken bakım ve onarım hizmetini de titizlikle yerine getirir.

Kaliteli ürün ve hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşın

Teklif Al