Yüksek Hızlı Asansörler

Temel amacında insan ve yük taşınmasını bulunan ve buna göre konfor ila kullanım rahatlığı ön planda tutulmuş araçlara asansör adı verilmektedir. Yüksek hızlı asansörler ise 4m/s ve üzerindeki hızlardaki asansörlere verilen isimdir. Asansörler binaların projelendirmesi aşamasında yapılmakta ve gerekli olan trafik hesaplarına, avan projelerine uygun olarak imal edilen, yine bunlara uygun şekilde yerlerine monte edilen araçlardır. Yüksek hızlı asansörler de aynı şekilde söz konusu trafik hesaplarına uygun olarak yapılmaktadır.

Yüksek Hızlı Asansör Nedir?

Han Asansör, konutlarınız ve binalarınız için özel olarak yüksek hızlı asansör imalatı yapmakta ve sizlere sunmaktadır. Han Asansör, projelendirme safhasından imalat ve montaj aşamasına değin her bir kademeyi uzman kişilerce gerçekleştirerek sizlere sunar.
Yüksek hızlı asansör kişilere her bakımdan kolaylık sağlayan günümüzde adeta hayatın bir parçası haline gelen araçlardır. Elektrik yardımıyla işleyen, çelik halatla çekilen ve genellikle dik raylar arasında hareket ederek yapılarda insan, yük vb. yukarıya çıkarmada, aşağıya indirmede yararlanılan araçlara verilen genel bir isim olarak asansör terimi kullanılır. Asansörler, can veya eşya taşıdığı için kalite norm ve standartlarına uygun olmalı güvenlik ilkelerinden taviz vermeden üretilmeli, buna uygun olarak montajı gerçekleştirilmelidir.  
Yüksek hızlı asansör yalnızca günümüzdeki hız ihtiyacı düşünülerek tasarlanmış asansörlerdir. Bu tip asansörlerde karşı ağırlık ve kabin arasında dengeleme halatları kullanılmakta, dengeleme halatları kuyu dibinde bir kasnak gurubundan dolanmaktadır.
Han Asansör İle Kaliteli Yükselişler Güvenli İnişler

Binalarda insan yükünün katlar arasındaki güvenli ulaşımını sağlamak için dikey taşımacılık amacıyla kullanılan 4m/s ve üzerindeki hızlardaki araçlara yüksek hızlı asansör adı verilmektedir. Bu araçlar 800 kg ve 2500 arasında taşıma kapasitesine sahip olmakla birlikte gündelik yaşamı kolaylaştırmaktadır.

Yüksek hızlı asansörler mutlak suretle üretim, montaj ve montaj sonrası kullanım aşamalarında, belirlenen kurallar ve yükümlülüklere sahip olarak üretilmelidir. Üretimi tamlanan asansörler ise hizmet verdiği süre boyunca aynı kalite standartlarında periyodik bakım ve servis hizmetlerine sokulmalıdır. Han Asansör sizlere kaliteli yükselişler ve güvenli inişler sunarken bakım ve onarım hizmetini de titizlikle yerine getirir.

Kaliteli ürün ve hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşın

Teklif Al