Yük Asansörleri

Yük asansörleri yük taşıma amacıyla ayrı olarak üretilmiş olan asansörlerdir. İnsan asansörleriyle kıyaslandığında konfor ve hız aranmamakta; depo, alışveriş merkezleri, fabrikalar gibi yük taşıma işlerinin yoğun olduğu yerlerde kullanılmak üzere tasarlandığı söylenebilmektedir.
Yük asansörleri 630 Kg, 1000 Kg, 1600 Kg, 2000 Kg veya 2000 Kg’dan daha fazlasını taşıyabilecek kapasitede tasarlanmakta, 1/1 ile 1/2 özel tahrik düzeni ile redaktörlü veya hidrolik olarak üretilmektedir. Yük asansörlerinin makaslı yük asansörü, halatlı yük asansörü, pistonlu yük asansörü, rampalı yük asansörü şeklinde farklı türleri ve üretimleri de mevcut bulunmaktadır.

Yük Asansörleri Nelerdir?

Elektrik yardımıyla işleyen, çelik halatla çekilen ve genellikle dik raylar arasında hareket ederek yapılarda insan, yük vb. yukarıya çıkarmada, aşağıya indirmede yararlanılan araçlara verilen genel bir isim olarak asansör terimi kullanılır. Asansörler, can veya eşya taşıdığı için kalite norm ve standartlarına uygun olmalı güvenlik ilkelerinden taviz vermeden üretilmeli, buna uygun olarak montajı gerçekleştirilmelidir.  

Yük asansörleri, en ağır koşullarda kullanım sağlanmak amaçlı üretilmiş olan araçlardır. Diğer asansör türlerinde olduğu gibi yük asansörlerinde de opsiyonel özellikler seçilebilmektedir. Örneğin yük asansörü kapıları ve kabin boyutları istenilen yükseklikte ve genişlikte yapılabilmekte, kapılar tam otomatik veya yarı otomatik olarak sizin isteğinizce üretilebilmektedir.

Yük asansörleri imalatı son derece titizlikle yapılmalıdır. Bu asansörler yük taşıyacağı için, olası mal hasarının da önlenmesi amacıyla, sağlam ve dayanıklı olmalı, yönetmelik esaslarından şaşılmamalıdır. Asansörlerin yapılacağı zeminin özellikle kaymaz malzemeden seçilmesi gerekmekte, gerektiğinde ise taban kısımlarına ilave özel malzemeler ile güçlendirme yapılmaktadır.

Han Asansör ve Yük Asansörleri Hizmeti

Binalarda katlar arasındaki yük taşımacılığının güvenli ulaşımını sağlamak için dikey taşımacılık amacıyla kullanılan araçlara yük asansörleri adı verilmektedir. Yük asansörleri mutlak suretle üretim, montaj ve montaj sonrası kullanım aşamalarında, belirlenen kurallar ve yükümlülüklere sahip olarak üretilmelidir. Üretimi tamlanan asansörler ise hizmet verdiği süre boyunca aynı kalite standartlarında periyodik bakım ve servis hizmetlerine sokulmalıdır. Han Asansör sizlere kaliteli yükselişler ve güvenli inişler sunarken bakım ve onarım hizmetini de titizlikle yerine getirir.

Kaliteli ürün ve hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşın

Teklif Al