Yolcu Asansörleri

Temel amacında insan taşınmasını bulunan ve buna göre konfor ila kullanım rahatlığı ön planda tutulmuş asansörlere insan asansörü adı verilmektedir. İnsan asansörleri, binaların projelendirmesi aşamasında yapılmakta ve gerekli olan trafik hesaplarına, avan projelerine uygun olarak imal edilen, yine bunlara uygun şekilde yerlerine monte edilen araçlardır.

Han Asansör, konutlarınız ve binalarınız için özel olarak insan asansörü imalatı yapmakta ve sizlere sunmaktadır. Han Asansör, projelendirme safhasından imalat ve montaj aşamasına değin her bir kademeyi uzman kişilerce gerçekleştirerek sizlere sunar.

Asansör ve İnsan Asansörü

İnsan asansörü kişilere her bakımdan kolaylık sağlayan günümüzde adeta hayatın bir parçası haline gelen araçlardır. Elektrik yardımıyla işleyen, çelik halatla çekilen ve genellikle dik raylar arasında hareket ederek yapılarda insan, yük vb. yukarıya çıkarmada, aşağıya indirmede yararlanılan araçlara verilen genel bir isim olarak asansör terimi kullanılır. Asansörler, can veya eşya taşıdığı için kalite norm ve standartlarına uygun olmalı güvenlik ilkelerinden taviz vermeden üretilmeli, buna uygun olarak montajı gerçekleştirilmelidir.  
İnsan asansörü ise yalnızca insanlar düşünülerek tasarlanmış asansörlerdir. Bu asansörlerde yük taşınması yanlış olacaktır. Bu asansörler, katlar arasında 240 kg' dan 1000 kg'a kadar insan taşımak için kullanılan araçlardır. Ayrıca konut dışı yerlerde de (otel, hastane, iş merkezi gibi büyük alanlarda) 630 kg' dan 1600 kg'a kadar insan taşımak amaçlı olarak tasarlanan ve hayatı büyük oranlarda kolaylaştıran araçlardır.

Han Asansör İle Kaliteli Yükselişler Güvenli İnişler

Binalarda insan yükünün katlar arasındaki güvenli ulaşımını sağlamak için dikey taşımacılık amacıyla kullanılan araçlara insan asansörü adı verilmektedir. Bu araçlar 100 kg (1 Kişi) ve 2500 (33 Kişi) arasında taşıma kapasitesine sahip olmakla birlikte,  0,6 m/s ile 2,5 m/s arasında hızlarda üretilmekte ve gündelik yaşamı kolaylaştırmaktadır.

İnsan asansörü mutlak suretle üretim, montaj ve montaj sonrası kullanım aşamalarında, belirlenen kurallar ve yükümlülüklere sahip olarak üretilmelidir. Üretimi tamlanan asansörler ise hizmet verdiği süre boyunca aynı kalite standartlarında periyodik bakım ve servis hizmetlerine sokulmalıdır. Han Asansör sizlere kaliteli yükselişler ve güvenli inişler sunarken bakım ve onarım hizmetini de titizlikle yerine getirir.

Kaliteli ürün ve hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşın

Teklif Al